Nem érdemes találgatni, meg kell várni a nyomozás végét
2010. jan. 28., csütörtök, 16.11.40 CET
Tarlós István az m1 Ma reggel című műsorában a BKV-val kapcsolatos aktuális kérdésekről beszélt.
Antall Attila volt BKV vezérigazgató kinevezéséről elmondta, hogy akkor a Fidesz is támogatta a kinevezést, de emlékeztet, hogy akkor csengett le a Combino-botrány, s a szocialisták hozták akkor Antal Atillát a BKV-hoz. A Fidesz nem szavazta meg az akkori vezérigazgató, Aba Botond leváltását sem, csupán a működőképesség biztosítása érdekében támogatták, hiszen a főpolgármester azt ígérte, hogy ő az az ember, aki rendbe tudja tenni a vállalatot, s képes lesz eltüntetni a BKV évi 12 milliárd forintos deficitjét.
2009-re 24 milliárd forint lett ennek a deficitnek az értéke. Miután a Fidesz támogatta a jelöltet, a fővárost iránytó koalíció elvette a közgyűléstől a vezérigazgató kinevezésének és felmentésének hatáskörét, s odaadták.
Kocsis István jelöléséről már meg sem kérdezték a Fideszt, hiszen ezt a hatáskört kivitték egy koalíciós többségű bizottságba.
A BKV-s vizsgálatok kapcsán Tarlós István szerint úgy látszik "egyesek be vannak oltva az ellen, hogy kinyissák a fülüket", hiszen egyes médiumok szerint Demszky Gábor feljelentése nyomán indult meg a vizsgálat, mások szerint meg a KDNP feljelentései nyomán, ám ez nem így van, hiszen a Fidesz már 2009 júliusában nyolc ügyben feljelentést tett, amikor Demszky Gábor megszüntette a titokszobákat, s az új BKV-s vezetés 40 szerződést az ellenzék rendelkezésére bocsátott.
Az ellenzék huszonnégy alkalommal kezdeményezte vizsgálóbizottság felállítását, s ezeket a BKV-t most rendbe tevő képviselők az összes alkalommal elutasították.
Tarlós István szerint mivel összefogásra törekszik, ezért az sem elképzelhetetlen, hogy ha ő lesz a főpolgármester, akkor Budapestnek legyen egy szocialista főpolgármester-helyettese. Ám mint mondta a jelenlegi szocialista vezetéssel ezt nehéz kivitelezni. Ha a szocialistáknak most háttérben lévő vonulata kerülne előtérbe, akikkel lehet együtt dolgozni, s korrekt és tisztességes politikai alkukat kötni a város érdekében, akkor ez nem elképzelhetetlen.
A Tarlós Istvánnal készített műsor második részét itt tekintheti meg:
A BKV-ról szólva elmondta, hogy úgy tűnik, a szocialisták vezető körei ma arra játszanak, hogy Hagyó Miklós ügyként tüntessék fel a BKV ügyet. Ez azért nem így van. Ugyanennek a szocialista vezetésnek volt teljes jogú tagja a most kormánybiztosnak nevezett Horváth Csaba, Steiner Pál, Burány Sándor is, aki elég gyakran sertepertélt a háttérben a főpolgármester körül, s néha elgondolkodtató nyilatkozatokat tett.
A BKV-nál már folyik az ügyek vizsgálata, a nyomozóhatóság végzi a dolgát, a főkapitány egy nyilatkozatában elmondta, hogy az összes tanácsadói szerződést meg akarják vizsgálni. Hogy ennek mi lesz az eredménye, s hogy a döntéshozók közül elérnek-e valakihez, az majd a nyomozásból kiderül, nem érdemes találgatni.
Már komoly vizsgálódás folyik két gyógyfürdő kapcsán, így nem lenne meglepve, ha ott sem lenne patyolattiszta a helyzet.

Orbán Viktor és Tarlós István a Budapest program bemutatásakor
Budapest közlekedésénél maradva Tarlós István hangsúlyozza, hogy a 4-es metró pénzügyi fedezete teljesen bizonytalan. Ezt fokozzák a nemrég nyilvánosságra került tények, melyek szerint a legutóbbi ciklus végén szerződést kötöttek a 4-es metró kapcsán 15, a 2-es metró kapcsán pedig 22 darab vezető nélküli vasúti szerelvény leszállítására. Ezeket 2009 októberéig le kellett volna szállítani a 4-es metróhoz, de itt a helyzet bonyolult, hiszen a vevő is késedelemben van, de a 2-es metróhoz 2009 májusáig le kellett volna szállítani a szerelvényeket.
A főváros mindezekre előre kifizetett közel 30 milliárd forintot, ám a 37 szerelvényből mindössze egy prototípus van Budapesten, de az sem közlekedhet. A szerződésben rögzítették, hogy maximálisan 10 százalék lehet a kötbér, ám ezen már rég túl vannak, vagyis ha a külföldi cég bármennyit késik ezek után, egy fillér kötbért nem kell fizetnie. Tarlós István kíváncsi, hogy az illetékesek ehhez mit szólnak, vagy hogy milyen választ tud adni a városvezetés, mindenesetre elgondolkodtató, hogy mi lehet abban a városvezetésben, amelyik ilyen szerződéseket kötött meg annak idején.
Újságírói kérdésre elmondja, hogy Orbán Viktor egyáltalán nem akarja befagyasztani a 4-es metrót, a felülvizsgálat pedig véleménye szerint a közvélemény ízlésével sem ellenkezik.
Tarlós István hírportál
-ba-